Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Nowa Zelandia położenie geograficzne i historia | Nowa Zelandia Mapa

Nowa Zelandia Mapa

Mapa Nowej Zelandii wydaje się być towarem ogólnodostępnym i tak jest. Kwestia tylko które z map pomoże Wam odbyć podróż maksymalnie komfortowo.

Nowa Zelandia mapa: która najlepsza?

Jak dla nas AA Road Atlas New Zealand. Kupiliśmy też Nowa Zelandia mapa - Globetrotter New Zealand Travel Map ale była zbędna. Nie wiem czy w Polsce AA Road Atlas jest dostępny ale na Amazon.co.uk znalazłem go za £7,79. Globetrotter kosztuje połowę tego.

Całą NZ objeżdżaliśmy samochodem a Nowa Zelandia mapa - AA Road Atlas New Zealand ma w sobie praktycznie wszystko co potrzeba turyście. Poza dokładnie zaznaczonymi drogami i dróżkami znajdziecie na niej:
- Odległości między miejscowościami
- 20 najważniejszych rzeczy do zrobienia w NZ
- 25 atrakcji najważniejszych atrakcji
- Campingi DOC (Department of Conservation) z info o wyposażeniu
- Motorhome Park / Caravan Park z tzw. dupm station czyli miejscem gdzie można zrzucić odpadki natury fizjologicznej z campervana czy motorhome'a
- Atrakcje turystyczne jak np. spływy kajakowe, trasy rowerowe górskie, miejsca dla wędkarzy, miejsca do nurkowania, bungi, jet-boats, canyon-swings, stoki narciarskie, punkty informacji turystycznej, winiarnie, gejzery, najważniejsze szlaki i ścieżki turystyczne, trasy widokowe samochodowe, jaskinie, groty, kolonie zwierząt np. fok, pingwinów, lwów morskich, ptaków etc.
- Campingi, pola namiotowe
- Rezerwaty i Parki Narodowe z ich najważniejszymi atrakcjami
- Wszystkie miejsca gdzie kręcony był Lord of the Rings

Chcąc być obiektywnym muszę napisać czego na mapie brakuje. Na mapie brakuje stacji benzynowych. To jest poważne niedopatrzenie. Np. między Te Anau a Milford Sound (odległość 120km gdzie część trasy jest górzysta i spala się dwa razy tyle paliwa co normalnie) w maju 2007 nie było żadnej stacji benzynowej. O konsekwencjach jakie mogą Was sporkać czytaj tutaj: Zatankuj w Te Anau przed wyjazdem do Milford Sound.

Nowa Zelandia mapa w Internecie

Podczas przygotowań do wyjazdu szukałem również map w Internecie, elektronicznych, graficznych etc. Udało się znaleźć kilka ciekawych i na pewno przydatnych.

Wises.co.nz

Mapa gdzie możecie odszukać różnego rodzaju miejsca użyteczności, rozrywki restauracje, zakwaterowanie. Jak wiele z tego typu map nie jest to pełen zasób tego co można w NZ znaleźć więc nie ma się co bać, że np. w pewnych miejscach szczególnie na południowej wyspie brakuje zaznaczonych stacji benzynowych. Prawdopodobnie nie zapłacili za reklamę.

NewZealand.com
http://www.newzealand.com/travel/destinations/new-zealand-map/interactive_map_home.cfm

Interaktywna mapa (flash) gdzie możesz sprawdzić odległości/czas podróży między miejscowościami w Nowej Zelandii. Ponad to zaznaczać i odznaczać Parki Narodowe, rzeki, punkty informacji turystycznej (i-Sites)

MapZone.co.nz

Może nie tyle mapa lecz spis firm z Nowej Zelandii. Wystarczy wpisać np. petrol/nazwę (np. BP) i otrzymujecie listę stacji.

Challenge.net.nz

Mapa ze stacjami benzynowymi firmy Challange. Jest ich sporo zarówno na północnej jak i południowej wyspie.


Słowa kluczowe dot. tej treści:
Nowa Zelandia mapa turystyczna, Nowej Zelandii mapa wyspy północnej oraz Nowa Zelandia mapa wyspy południowej. Nowa Zelandia mapa archipelagu Nowej Zelandii

Komentarze

Dodaj komentarz
 1. Brak zdjęcia
  merino 2010-10-17 o 19:58

  Witam,
  Czy korzystaliście z map lub atlasów HEMA MAPS?
  Mają w ofercie między innymi:
  1. Camping New Zealand Guide
  2. New Zealand Motorhome & Camping Atlas
  3. New Zealand Road Spiral Atlas
  4. New Zealand Touring Atlas Ring Bound
  5. New Zealand Handy Atlas Ring Bound
  6. New Zealand Motorcycle Atlas
  7. Discover New Zealand Atlas & Guide
  8. i dużo różnych map.

  Interesują mnie opinie na temat New Zealand Road Spiral Atlas.

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.