Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Zabytki i atrakcje turystyczne | Muzeum Wojny w Auckland

Muzeum Wojny w Auckland

Nowa Zelandia zdjęcie: Muzeum Wojny w Auckland

fot. * Redakcja

Gdzie szukać historii nowozelandzkiej w Auckland? Dobrze jest zacząć od Muzeum Wojny – Auckland War Memorial Museum, które jest jednym z najcenniejszych elementów w nowozelandzkiej kulturze.

Droga do Muzeum Wojny w Auckland (Auckland War Memorial Museum) nie jest najłatwiejsza jak na miejskie warunki. Zlokalizowane jest bowiem na wzgórzu z pięknym widokiem na zatokę i port Waitemata. Droga do muzeum prowadzi przez piękny park a sam budynek położony jest terenie idealnie nadającym się na popołudniowy piknik. Dlatego warto zaplanować sobie dłuższy pobyt w tym miejscu szczególnie, że w samym muzeum jest co zjeść.

Co może nas do niego przyciągnąć? Panorama miasta a poza tym pokazy związane z kulturą maoryską. To jest praktycznie pierwsze skojarzenie jakie mięliśmy wraz z innymi turystami w hostelu. Pewnie przez to, że wszyscy korzystaliśmy z tego samego przewodnika, który mówił jasno, że jeśli nie tutaj to zostaje nam jeszcze Rotorua.

W muzeum zapoznacie się z bezcennymi skarbami Maoryskimi oraz Nowozelandczyków jako narodu. Pokaz odbywa się raz dziennie i nie warto się na niego spóźnić bo drzwi się zamykają i dla spóźnialskich nie ma już wejścia . Ponad to dowiecie się niezmiernie dużo o historii czy geografii Nowej Zelandii , będziecie mieli okazję zobaczyć liczne wystawy krajowe i zagraniczne.

Auckland War Memorial Museum  to jedno z miejsc których w Auckland nie można ominąć.

Wiecej o Muzeum Wojny w Auckland dowiecie sie z artykułu: Nowa Zelandia Muzea: Auckland War Memorial Museum

Jeśli byliście w Muzeum Wojny w Auckland napiszcie w komentarzach co udało Wam się zobaczyć i jak wam się podobała wizyta.


Słowa kluczowe dot. tej treści:
auckland, atrakcje nowej zelandii, zabytki nowej zelandii, war museum auckland, muzea w auckland, co zwiedzić w nowej zelandii, pokaz maoryski

Komentarze

Dodaj komentarz
  1. Brak zdjęcia
    Anomin 2018-04-30 o 01:17

    Dzieki za art.

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.