Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Transport wewnętrzny | Czy toaleta i prysznic w camperze jest konieczna?

Czy toaleta i prysznic w camperze jest konieczna?

To zależy od wymagań pasażerów. Nam się nie przydały dlatego wybraliśmy auto bez tych dodatków a przez to zaoszczędziliśmy kilkaset dolarów. Wiedzieliśmy, że spać będziemy na campingach, przynajmniej co drugą noc. Gdybym podróżował sam pewnie camping a szczególnie prysznic nie byłby mi potrzebny na co dzień ale z kobietami jest inaczej i higiena musi być.

Toalety w Nowej Zelandii są wszędobylskie, w restauracjach, pubach, stacjach benzynowych a takowe mijaliśmy codziennie po kilka razy więc nie było sensu wozić toalety ze sobą. Nie musieliśmy się przez to martwić zrzucaniem nieczystości na stacjach i martwić o niepokojące zapachy. Woda z mycia naczyń spływała ze zlewozmywaka rurą której ujście było pod autem. Tam podstawialiśmy wiaderko a nieczystości szły do toalet lub studzienek kanalizacyjnych, nigdy nie wylewaliśmy na ziemię, trawę czy do lasu. Mam nadzieje, że wylewanie do studzienek jest zgodne z prawem, jeśli nie to przepraszam i nie będę propagował. Prysznic podczas takiej wyprawy można brać codziennie na campingu (wliczony w cenę postoju, nie ma znaczenia czy stoi się camperem czy osobowym), lub co dwa, trzy dni jeśli chce się spędzić więcej czasu z naturą. Podmywanie (po polsku "mycie się") to nic dziwnego dla podróżników, jeszcze niedawno w Polsce kąpiel stosowano tylko w soboty a na co dzień myto się. Jeśli brak prysznica kogoś szokuje a podmywanie (tzn. mycie się) zniechęca to zastanawia mnie jak ma zamiar spędzić 5 dni po sezonie na szlaku Milford lub Routeburn z dala od cywilizacji? W taki to sposób zrezygnowaliśmy z toalety i prysznica w camperze. Nie żałujemy, było dokładnie tak jak sobie wymarzyliśmy a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyliśmy na inne atrakcje. Wasze decyzje pozostawiam wam i życzę powodzenia w dokonywaniu słusznych wyborów.


Słowa kluczowe dot. tej treści:
wynajęcie samochodu nowa zelandia wyjanem samochodu w nowej zelandii rent a car nowa zelandia new zealand

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.