Jesteś tutaj: Strona główna | Przewodnik / Wskazówki dot. Nowej Zelandii | Zakwaterowanie - Camping | Camping: Beachside Holiday Park: Paihia-Opua (ocena 10/9/9)

Camping: Beachside Holiday Park: Paihia-Opua (ocena 10/9/9)

Nowa Zelandia zdjęcie: Camping: Beachside Holiday Park: Paihia-Opua (ocena 10/9/9)

Paihia, widok z campingu o poranku fot. * Redakcja

Beachside Holiday Park wspominany z wielkim sentymentem z kilku powodów. Był to nasz pierwszy holiday park podczas naszej przygody z Nową Zelandią.

Lokalizacja: 10 Wyposażenie: 9 Wrażenia wizualne: 9 Beachside Holiday Park wspominany z wielkim sentymentem z kilku powodów. Był to nasz pierwszy holiday park podczas naszej przygody z Nową Zelandią. W Paihia jako pierwszej poważnej przystani podczas podróży zrozumieliśmy czym jest nowozelandzka gościnność oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, przeżyłem tam pierwsze, nowozelandzkie fotografowanie o świcie i byłem wniebowzięty, spotkaliśmy tam bardzo miłą parę, ona z Holandii, on z Nowej Zelandii, przegadaliśmy pół nocy. O holiday parku. Poleciła go nam przemiła Pani z Kings Ferry. Zaproponowała jeszcze kilka innych miejsc campingowych (np. camping przy wodospadzie ale nie spodziewajcie się wodo-spadu lecz wodo-spływ) ale to miejsce polecała szczególnie ze względu na widoki o poranku i miała rację. Beachside znajduje się nad samą plażą zatoki. Dostaliśmy miejsce na namiot zaraz przy brzegu, trochę się obawialiśmy, że nas podmyje ale bez obaw. Dojechać do tego campingu nie jest trudno, zlokalizowany jest przed Paihia i jadąc od południa należy skręcić w prawo, miejsce jest oznakowane więc trudno się zgubić. Miejsce położone jest w lesie, znajdziecie tam domki campingowe, miejsca pod namiot i samochód, kuchnię, grill, toalety i prysznice, sklep. Recepcja czynna z tego co pamiętam do 22.oo.Z campingu wiodą ścieżki krajoznawcze po buszu z lokalnymi ptakami. Jeśli zamówicie wycieczki w Paihia to bez problemu otrzymacie transfer z campingu. Poranek, warto wstać min 30 min przed świtem słońca. Kolory, chmury, później potężna mgła o wysokości kilkupiętrowego bloku, im bardziej pojawiające się słoneczne promienie rozgrzewały powietrze tym mgła większa, kilka fal przypływu, ptaki brodzące na brzegu i konsumujące pierwsze śniadanie. Kuchnia: Dobrze wyposażona, kuchenki, zlewozmywaki, lodówki, stoły do przygotowania posiłków, podgrzewacze gorącej wody. Na zewnątrz duży zadaszony taras, grill na monety. Wszystko dobrze utrzymane. Jedyny mankament kuchni to moim zdaniem zbyt mała powierzchnia. Kuchnię oceniam na 8 zarówno pod względem czystości jak i komfortu pracy i jedzenia. Łazienki Duże, czyste. Może nie najnowsze ale to nie znaczy, że źle utrzymane. Kilka kabin prysznicowych z przedsionkami więc jest gdzie zostawić rzeczy. Kilka umywalek, gniazdka do golarek i suszarek. Łazienki oceniam na 8 pod względem czystości i komfortu brania prysznica. Ceny: Ceny za pole namiotowe za osobę to około 12NZ$, auto parkuje za free. Dzieci mają zniżkę. Kabiny od 35NZ$ za kabinę 2 osobową.


Słowa kluczowe dot. tej treści:
camping w nowej zelandii zakwaterowanie nowazelandia camping nowazelandia Waipoura Forest

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Masz konto na NaszaNowaZelandia.pl? Zaloguj się zanim dodasz komentarz, nie będziesz przez to Aninimem.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Trwa to 10 sek.